DSLab WNE UW

Działalność Data Science Lab oparta jest w głównej mierze na projektach akademickich mających na celu pogłębianie wiedzy członków zespołu, dzielenie się nią z innymi zainteresowanymi tematyką Data Science oraz przygotowanie publikacji o charakterze naukowym i dydaktycznym. Nie stronimy także od projektów zewnętrznych o charakterze komercyjnym, zwłaszcza jeśli w ich efekcie mogą powstać wartościowe publikacje naukowe.

Realizując każdy projekt stawiamy duży nacisk na rozwój umiejętności branżowych (związanych ściśle z szeroko pojętą tematyką analizy danych), a także na rozwój umiejętności społecznych i biznesowych, takich jak praca w grupie, zarządzanie projektami, umiejętności przywódcze, zarządzanie czasem czy zdolności marketingowe i negocjacyjne.

O nas

Grupa badawcza Data Science Lab została założona w roku 2019 na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkami grupy są zarówno doświadczeni pracownicy naukowi, osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na stanowiskach analityków ilościowych w różnorodnych branżach, doświadczeni programiści, jak i młodzi badacze i studenci. Wszystkich członków grupy łączy pasja do odkrywania nieznanego oraz do praktycznego stosowania nowoczesnych narzędzi uczenia maszynowego, poznawania i rozwijania nowych metod analizy danych.

Nasza Misja

Głównym celem grupy jest realizacja badań zarówno stricte naukowych, jak i projektów z pogranicza nauki i biznesu wykorzystujących zaawansowane narzędzia uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Celem zespołu jest również propagowanie wiedzy o interesujących zastosowaniach nowoczesnych metod analizy danych, a także popularyzacja darmowych narzędzi statystycznych i programistycznych umożliwiających ich stosowanie, także komercyjne.

Czym się zajmujemy?

Obszary, w których czujemy się najlepiej to szeroko pojęta analiza danych, statystyka, uczenie maszynowe i ekonometria.

Neural Networks

Ekonometria

Machine Learning

Spatial Analysis

Spodobały ci się nasze projekty? Masz pomysł na własny?

Biuro

Długa 44/50, 00-241 Warszawa